כפפות אופניים


בחנות מגוון דגמים של כפפות לרכיבת כביש ושטח

כפפות אופניים שלמות וכפפות חצי

מוצר משלים לאופניים ואביזר בטיחות לרכיבה

כפפות אופניים הן פריט חשוב בתיק הרכיבה בשל החשיבות שלהן בחיבור בין הרוכב לאופניים. לכפפות רכיבה יש תרומה רבה בשיפור השליטה באופניים ובשל כך הן חיוניות לבטיחות ברכיבה. מלבד זאת הן גם משמשות כאביזר מיגון ושומרות על כפות הידיים במקרה של נפילה או ממכות של ענפים ברכיבה באזור מרובה צמחיה. מלבד ההיבט הבטיחותי, יש לכפפות רכיבה השפעה רבה על נוחות הרכיבה. בחנות ישנם מספר דגמי כפפות עם מאפיינים שונים, חלקם בדגש על בטיחות, חלקם מקנים לכפפות אחיזה משופרת ולצידם מאפיינים המשפעים על נוחות הרכיבה.

מאפייני נוחות

מאפייני הנוחות בכפפות רכיבה כוללים ריפודים להקלת הלחץ בכף היד, מאפיין זה חשוב במיוחד ביציאה לרכיבות ארוכות, אז הלחץ הממושך על היד יכול להשפיע על העצב האולנרי ולגרום לכאבים או אי נוחות בעקבות הרכיבה הממושכת. אי אפשר להפריז בחשיבות של אוורור כף היד בזמן הרכיבה. האוורור חשוב למניעת היווצרות רטיבות בתוך הכפפה כתוצאה מהזעה של כפות הידיים. שמירה על ידיים יבשות חשובה להרגשת הנוחות אך יש לה היבט בטיחותי, שכן יד רטובה עלולה לגרום להחלקה של היד. בחורף הכפפות המאווררות מפנות מקומן לכפפות מחממות, המגינות מפני רוח, קור ועמידות גם בפני חדירה של מי גשמים לכף היד. כפות אופניים כאביזר בטיחות ברכיבה מחזיקות במספר מאפיינים, רובם נועדו לשפר את האחיזה של הרוכבים באזורי השליטה של האופניים. הבד בחלק הקדמי של הכפפה צריך להיות גמיש ונעים למגע ועם זאת עמיד לאורך זמן. מכיוון שבד רך נוטה להחליק, רוב הכפפות מתהדרות בנקודות אחיזה מסיליקון, המקנות לכפפה אחיזה משופרת ומונעות החלקה.

מאפיינים נוספים

שני פיצ'רים שנראים מובנים מאליהם אך הופכים את השימוש בכפפה לנוח ביותר הם משטח הניגוב הקיים באזור האגודל ומיועד להתמודד עם רטיבות וזיעה באזור הפנים תוך כדי הרכיבה. תוספת בד מיוחדת בקצות האצבע המורה המיועדת לאפשר את השימוש במסכי מגע וטלפונים. כפפות אופניים הן אביזר חשוב וראוי להשקיע בו, אך כדאי לוודא שהחומרים בכפפה עמידים כדי שאפשר יהיה ליהנות ממנה לתקופה ארוכה יחסית. עם זאת, חשוב להבין כי אף כפפה אינה שורדת לנצח, ויש להחליפה מדי פעם.

טיפים נוספים לקניית כפפות

מבחן השוואת כפפות בונטרגר