ציוד רכיבה

ציוד הספורט שכל רוכב אופניים חייב להחזיק

רכיבה על אופניים היא לא כמו כל פעילות ספורטיבית אחרת היות והיא דורשת ציוד מתאים. לכן, על מנת להתחיל יהיה עליכם לצאת למסע שופינג. היות וישנו היצע נרחב של ציוד בשוק, החלטנו לצמצם עבורכם את הרשימה לפריטים אותם הנכם באמת צריכים.

קסדה

אין ויכוח על כך שבעת רכיבה על אופניים יש לנקוט בכל אמצעי הבטיחות הנדרשים. לכן, מומלץ שלא לצאת לרכיבה ללא קסדה על הראש. עם זאת, קיים מבחר גדול של קסדות מטעם חברות מותג רבות, מה שעלול להקשות עלינו לבחור נכון. בעת בחירת הקסדה שלכם, עליכם לזכור כי כל הקסדות מיוצרות באופן שחייב לעמוד בתקן, כך שקסדות בטווח רחב של מחירים יכולות לספק לכם את אותה שכבת הגנה בדיוק.

נעלי ספורט

ישנם סוגים שונים של נעלי ספורט המתאימים לרכיבה על אופניים. הנעליים הנכונות ישפרו את חוויית הרכיבה שלכם במידה משמעותית, יעזרו לכם לרכוב מהר יותר ויסייעו לכם להתחבר טוב יותר לאופניים שברשותכם ולדווש ביתר קלות.

למרות שאין חובה לרכוש נעלי רכיבה ייעודיות, כן מומלץ לעשות זאת, תוך הבחנה בין נעלי גברים לנעלי נשים והקפדה על חברת מותג איכותית. כך למשל ישנן נעלי רכיבה המעוצבות במיוחד לגברים, כוללות טכנולוגיה מתקדמת ומציעות את כל המאפיינים למידת התאמה מושלמת לרגלו של כל גבר באשר הוא. חברת אדידס מתמחה בייצור נעליים שכאלה. אין ספק כי בעזרת הנעליים הנכונות תוכלו לשפר את האחיזה על הדוושות וגם את הביצועים במידה משמעותית. לצפייה בדגמים לחצו כאן.

הלבשה

רכיבה על אופניים דורשת גם לבוש מיוחד. לרוב, מדובר בביגוד המיוצר מבדים גמישים ונושמים אשר עמידים למים ומנדפים זיעה. כמו כן, חשוב ללבוש מכנסי טייץ או מכנסיים קצרים על מנת לאפשר תנועתיות מרובה באזור הברכיים. חשוב כי הביגוד שתלבשו יהיה מיוצר מחומרים קלילים על מנת למנוע חיכוך בעת הרכיבה בין העור והבגדים. כמו כן, כדאי לוודא שהחולצה מעט ארוכה מהרגיל על מנת להימנע מעור חשוף ומאי נוחות. מלבד בגדים, מומלץ גם לרכוש זוג כפפות מרופדות שישפרו את האחיזה בכידון וימנעו הזעה.

פנסים

פנסים הם מסוג הפריטים אשר עליהם לא מומלץ לוותר משום שכמו קסדה, גם הם תורמים לבטיחות בעת הרכיבה. בעת רכישת פנסים, יש לשים דגש לכמות האור שהם מפיצים, ההבדל יבוא לידי ביטוי באיכות הראות ויכול להשפיע במידה ניכרת על חוויית הרכיבה שלכם, כמו גם על נושא הבטיחות. יש לציין כי השקעה בפנסים טובים ואיכותיים יכולה לחסוך מכם התעסקות דומה בעתיד, שכן מוצר איכותי יאריך וישמש אתכם באופן מקסימלי לאורך השנים.