איך לטפל באופניים חשמליים?

איך לטפל באופניים חשמליים?

באיזו תדירות צריך לבוא לטיפול?
מומלץ לבוא לטיפול כחודש אחרי קניית האופניים, ולאחר הטיפול הראשון עדיף לבוא לטיפול כל חודשיים מכיוון שהאופניים יכולות להינזק בקלות ע”י אבק או בוץ.
עלות הטיפול היא 50 שקלים והחיסכון הוא עצום. במידה ומביאים את האופניים מאוחר מידי האבק יכול להיכנס למובילים והכבלים ולעשות נזק. במידה ולא שימנו את השרשרת בזמן, השרשרת עלולה להתארך ולגרום לנזק לקסטה. במצב זה נדרשת החלפת קסטה (חיסכון של 80-450 שקלים).
במקרים בהם האופניים מגיעים לטיפול מאוחר מידי עלול להיווצר חופש במיסבים, תנודות של הציר, והקרנק עלול לקבל עיוותים בעקבות לחץ שמופעל עליו.

איך אפשר לדעת כשיש תקלה?
באופניים חשמליים בעלי מערכות חשמל מודרניות יותר ישנו צג דיגיטלי שמאפשר לראות את אופי התקלה באופניים. אופניים מרעישים מעידים על כך שיש תקלה באופניים. כמו כן, אופניים שלא נוסעים בכלל או נוסעים לבד מבשרים על תקלה.
במקרים אלו, אנו ממליצים בחום לקחת את האופניים לבדיקה. מקרה של זלזול באופניים לא תקינים עלול לגרום לבעיות נוספות שבסופו של דבר יובילו אתכם להוצאות כבדות ואפילו לרכישת אופניים חדשים.

מקרה בו האופניים נוסעים לבד בדרך כלל יצביע על קצר רציני במצערת.
אנחנו ממליצים בחום לא לנסות למצוא בעצמכם את הקצר, הדבר לא בטיחותי ועלול לגרום לנזק לאופניים, לעצמכם ולסובבים אתכם.

כאשר האופניים החשמליים אינם נוסעים הבעיה יכולה להיות בסוללה, בצג או בבקר. לעיתים יש בעיה בסוללה או שהסוללה גמורה: המגעים שיוצאים מהבקר ומתחברים לסוללה ישנים וצריך להחליף אותם.
אחת הבעיות המרכזיות שגורמות לאופניים לא לנסוע היא מים. כשמים נכנסים לתוך הבקר המגעים בבקר יוצרים קצר שמשבית את האופניים.
לכן אסור לאופניים חשמליים להיות במגע עם מים.
עוד סיבה שבגללה האופניים לא ייסעו היא אם החוט של הצג פרום או קיבל מכה. ברגע שהצג לא עובד האופניים מפסיקים לעבוד באופן אוטומטי.

ישנן מספר סיבות אפשריות לרעשים מוזרים שנשמעים מהאופניים:
המיסבים : כשמיסב בקופסת המנוע או בתוך המנוע מתיישן הוא מתחיל לעשות רעשים. בנוסף, כשהמכסה של המיסב בתוך המנוע נופל אז הגלגלים הקטנים בתוך המיסב עלולים ליפול ולעשות רעשים במנוע.
הקלאצ’: ישנם מספר גלגלי שיניים במנוע שעובדים בהתאמה בכדי לאפשר למנוע את פעולתו. באופניים ישנים,מנוע שקיבל מכה או עליות שמאמצות את גלגלי השיניים השיניים יכולות להישחק ולגרום לניתוק של גלגלי השיניים מהמקום. במקרים אלו נשמעים רעשים מהמנוע כשגלגלי השיניים נזרקים להם בחופשיות בתיבת המנוע.
חופשים בגלגלים: חופשים בגלגלים נוצרים כתוצאה מעומס על הגלגלים,משמע,משקל גבוה של הרוכב והציוד או שחיקה משימוש ממושך.
כשהגלגלים נשארים ללא טיפול קיימת סכנה לתקינות ובטיחות הגלגל. למשל: כשהציר חופשי יש סכנה שהציר יקרוס בשלב כל שהוא. בנוסף,החופשים מעבירים עומס לא אחיד לשפיצים,עומס שגורם לשחרורם ולבסוף לקריסה אפשרית של הגלגל.

איך מטעינים אופניים חשמליות?
הכי מומלץ להטעין את הסוללה כשהיא ריקה לחלוטין. התאים של הסוללה עלולים להיפגם במידה ומטעינים את הסוללה כשאינה ריקה לחלוטין.
כמה זמן לוקח להטעין אופניים חשמליות? בד”כ לוקח 3-5 שעות הטענה עד שהסוללה מלאה.
כמה זמן מחזיקה סוללה של אופניים חשמליות? סוללה של אופניים חשמליות מחזיקה עד שנתיים. לאחר מכן התאים של הסוללה מתחילים לדעוך וכמות ההטענה המירבית שהסוללה יכולה להגיע אליה קטנה (ממש כמו בטלפון הסלולרי). אנחנו לא ממליצים לשפץ את הסוללה (תהליך שעלול להיות מאוד יקר) אלא להחליף לסוללה חדשה.

אחריות
אצלנו בד”כ ניתנת אחריות לשלושה חודשים. על המנוע חצי שנה, על הסוללה 3-4 חודשים ועל הבקר גם 3-4 חודשים אחריות. על חלקים חדשים יש אחריות של שנה.